Een spectaculair landgoed met hippische faciliteiten in de buurt van Medina Sidonia, Costa de la Luz, Andalusië.
Een waar paradijs voor de paardenliefhebber. Met 40 hectare glooiend graasland, is het ideaal voor een paardenhouderij waar de paarden in volledige vrijheid gehouden kunnen worden. De huidige eigenaar is een toegewijd fokker en trainer van de paarden in deze prachtige natuurlijke omgeving. Bij het ontwerpen van dit landgoed is de aandacht volledig gericht op de paarden. Naast de stallen van 148 m2, is er een schuur van 400 m2, welke ook als binnenmanege gebruikt kan worden. Deze laatstgenoemde schuur is niet opgenomen in het totaal bebouwde m2. Het hoofdhuis heeft 2 slaapkamers en samen met de bodega telt dit 300m2. Het personeelshuis heeft een grootte van 161m2.
De locatie, op loopafstand van Medina Sidonia, heeft een waanzinnig uitzicht over het landschap. Bovendien is dit landgoed, de gebouwen en de grond uitmuntend onderhouden en in perfecte staat. Het is een juweeltje, welke je niet vaak tegenkomt en is klaar voor de volgende eigenaar om in te trekken. Op dit moment heeft de eigenaar ongeveer 45 paarden. De licentie is voor maximaal 90 paarden. Alle velden zijn volledig ingericht met hooiruiven/voerbakken en automatische drinkbakken. De velden zijn onderverdeeld in velden voor merries met veulens, merries en jonge hensten. De volwassen hengsten staan op stal. Er zijn in totaal 13 stallen.
Van de 40 hectare, wordt er 15 hectare ingezaaid met gras, de rest van de velden wordt gebruikt voor de paarden. Er is een buitenbak met aanvullend een veulenbox met naast gelegen paddock voor de merries met pasgeboren veulens. De huidige eigenaar, geeft echter de voorkeur om de merries op het land te laten bevallen. Er is een grote zadelkamer, vol met trofeeën en met gasten en personeels toiletten (M/V), een grote hooiopslag, graan silo, een afspuitplaats, een buitenpiste en een rijhal (20 × 20) deze laatste is momenteel in gebruik is als garage en opslag. Door een geotextiel bodem te laten installeren kan het als rijhal gebruikt worden.
Het hoofdgebouw heeft uitzicht op de gebouwen en gronden. Het heeft een groot overdekt terras en de woon/eetkamer heeft een extra hoog houten plafond en een open haard. De trap leidt naar de biljartkamer, welke ook een extra hoog houten plafond heeft. Het is een indrukwekkende en charmante architectuur, zowel binnen als buiten. De biljartkamer opent naar een groot dakterras. Op de begane grond is er een volledig uitgeruste keuken en twee ruime tweepersoons slaapkamers, welke een badkamer delen. Het hoofdhuis heeft rondom ruime terrassen. Aan de achterkant leidt het tot een mooie koepelbodega met kitchenette. Aan de voorkant is een oude broodoven. Dit is ook het gedeelte om het huis waar u zich vele avonden kunt vermaken met vrienden en familie, eten en dineren terwijl u geniet van het prachtige uitzicht op het landgoed. Indien u denkt dat het hoofdhuis te klein voor u is, kunnen wij u in contact brengen met de juiste mensen die u zullen assisteren in het verkrijgen van de licenties om het huis aan te passen naar uw wensen.
Deze finca heeft ook een grote fruit- en moestuin, welke een grote hoeveelheid biologische teelt produceert. Er is ook een grote kippen- en kalkoenenren, hoewel de dieren ook vrij rondlopen op het terrein. Naast het hoofdgebouw is er een personeelshuis met 3 slaapkamers met een woonkamer, keuken, kleedkamer, badkamer en een eigen patio.
Er is een overvloed van water op de finca. Een indrukwekkende oude gewelfde water put is geheel gerestaureerd. Het is gevuld met water uit een zelfontspringende bron in deze rotsen. Er zijn meerdere kleine bronnen aanwezig op de finca en er is een aansluiting op het openbare water systeem. De finca is ook aangesloten op elektriciteit en heeft een grote back-up generator. Warm water wordt geleverd door de zonnepanelen met elektrische back-up. Het huis heeft centrale verwarming met radiatoren, gas gestookt. Het landgoed is aangesloten op een alarmsysteem met camera’s.
Zoals eerder vermeld, is het hele landgoed in een uitmuntende staat. Het is ideaal gelegen dichtbij het dorp, op 30 minuten van de luchthaven in Jerez de la Frontera en iets meer dan 1 uur van Sevilla. Op een 30-minuten rijden van de lokatie vindt u het hippisch centrum Montenmedio, terwijl het ook iets meer dan een half uurtje van de prachtige stranden van de Costa de la Luz ligt. Een unieke kans voor paardenliefhebbers.